Vyberte stránku

Gado co? Gado-Gado.cz!

Když mluvíme se zákazníky a s přáteli, často slýcháme “GadoGado, to mi něco připomíná..” a na tváři se jim u toho vždycky vykouzlí úsměv. Většinou se rychle dobereme úžasných vzpomínek na jejich cesty po Indonésii a jihovýchodní Asii kde GadoGado najdete doslova na každém rohu.

S výběrem jména pro vlastní projekt to není o moc lehčí než vybírat jméno pro nový přírustek do rodiny, teda aspoň tak to kamarádi říkali, nikdo z nás ještě děti nemá nebo je teda zatím nepřiznal.

Samozřejmě musí být jméno dostatečně libozvučné, zapomatovatelné, hravé, originální, ideálně veselé bez negativních konotací a pokud máte tak jako my plány na světovou dominanci, mělo by dobře fungovat kromě čestiny i v angličtině tudíž by nemělo obsahovat písmena jako Ř a Ž. Důležitým prvkem pak jsou samozřejmě blbuvzdornost, tím myslím hlavně schopnost  ho po zaslechnutí napsat do internetového vyhledávače bez chyb, pár bizardních příkladů toho kde se to tak úplně nepovedlo najdete tady.     

Zároveň jsme chtěli zůstat věrni naší zamilované Indonésii a druhému domovu Bali kde všechny produkty vyrábíme. Přemýšleli jsme nad tím co máme opravdu rádi a asi nikoho z Vás nepřekvapí, že jsme skončili u jídla. GadoGado znamená v překladu ‘mix mix’ a protože my jsme taky tak trochu mix mix, favorit byl jasný, domény pro internetové stránky volné a volba rychlá.

GadoGado je indonéský salát který je původem ze západní Jávy ale je velmi rozšířený a dá se najít po celém souostroví. Samozřejmě je to podobné jako s naší svíčkovou nebo bramborovým salátem, existuje jakási kostra a ta má spoustu lokálních variací. Zajímavé je, že jako jedno z mála jídel z indonéské kuchyně vůbec neobsahuje rýži. GadoGado je výrazné hlavně díky skvělé, lehce sladké a pikantní omáčce z arašídů. Ale pozot neplést s tradiční omáčkou na satay tedy jakési místní mini-kebaby.

Pro nás má GadoGado ještě jeden zajímavý rozměr a tím je to, že se jedná o pokrm zeleninový a je tedy vhodný i pro vegetariány a ve variantě bez vejce i pro vegany. Celá kolekce v našem eshopu, všechny kabelky, obaly na počítače nebo cestovní doklady  jsou ze zásady z umělé kůže a tím se snažíme o šetrný přístup k přírodě a podpoře její ochrany. Jsme #AnimalFriendly a tak i naše jméno zohledňuje naše hodnoty.

GadoGado si můžete bez problémů připravit i Vy doma a obejdete se bez návštěv specializovaných prodejen potravin, ale pokud budete mít s některými ingrediencemi problém, zkuste tenhle online shop s asijskými potravinami.

Pokud něco v obchodě nenajdete, nebojte se si recept přizpůsobit, je to přece mix-mix.

Konkrétní recepty najdete přímo na následujích stránkách. Tady je verze Jamie Olivera a tady odkaz na další recept z Indochine Kitchen doplněný detailními fotografiemi krok za krokem. Jirka Babica bohužel na GadoGado ještě nepřišel, ale věřím, že by to byla slušná chuťovka ve stylu když nemáte limetku tak tam dejte citrón!

Budeme moc rádi pokud recepty vyzkoušíte a dáte nám na Instagramu nebo Facebooku vědět! 

Pokud se na vaření necítíte, zkuste v Pražské Mánesově ulici restauraci Javánka a nebo nám dejte vědět až budete na Bali a my vás na tenhle luxusní salát rádi vezmeme do oblíbeného warungu.    

Dobrou chuť a Selamat Makan!