Vyberte stránku

Pěkně popořádku…

Když jsem před pár měsíci poprvé přistála na asijské půdě a dala si svoji první misku rýže, ani v nejdivočejších představách by mě nenapadlo, jak moc tenhle magický kus světa změní můj život. A taky to, jak moc už tu rýži nikdy v životě nebudu chtít dát do úst.  V mém případě byla Jihovýchodní Asie láska na první pohled a jsem velmi vděčná za příležitost několik měsíců žít v Bangkoku. Za tu dobu se mi poštěstilo procestovat (zatím) sedm okolních zemí a zakotvit na Bali, které se mi stalo osudným.
GadoGado
Team

Říká se Jiný Kraj, Jiný MravO Asii tohle platí stonásobně! Každá země je výrazně jiná svou kulturou, jazyky, klimatem, kuchyní a samozřejmě i náboženstvím. A těch chutí a vůní! Tohle samozřejmě platí i o módě. A právě té bych se na tomhle blogu chtěla věnovat v následujícich postech trochu blíže

Boty z krokodýla a kabelku z hroznýše? No problem!

Co mě nepřestává fascinovat je neskutečná zručnost místních lidí, která se naplno projevuje v tradičních řemeslech. Již od nepaměti se na Bali zpracovavá hlavně kůže ze všemožných zvířat, kterou sem ke zpracování ve velkém dováží i z okolních ostrovů jako je Sumatra nebo Borneo. Najít kvalitní výrobu není těžké, se spolehlivostí a vnímáním času už je to na Bali horší. Prostě kdo má na Bali ruce, a to platí hlavně pro oblast Ubudu, tak ten něco šije, vyřezává a jinak vyrábí. Bylo mi jasné, že musí existovat i cesta jak vyrábět vkusné a praktické kabelky, tašky a další doplňky i z jiných materiálů než je kůže. Vždyť v konečném důsledku jsme to my, kdo je zodpovědný za to, jak příroda okolo nás bude vypadat v dalších letech. 

A tak vzniklo GadoGado.cz

Někde napůl cesty mezi krmením opic v Thajsku, skákáním přes švihadlo se streetkids v Kambodži a snahou vypít celý oceán při pokusech o surfování vznikl nápad.
Nápad na projekt, který dokáže kombinovat lásku k cestování, módě s přístupem odpovědným k přírodě i místní komunitě lidí, kterým dává obživu. Po dlouhém hledání jsme tu našli skvělého partnera v podobě malé manufaktury, kterou provozuje rodina původem z vedlejší Jávy. Jsou krejčí už třetí generací! Ti nám i přes počáteční snahu vysvětlit, že ta kabelka z krokodýla vážně vypadá lépe, vyšli vstříc s nápadem na využití syntetického materiálu a rychle vyladili pracovní postupy tak, aby produkty vypadaly perfektně.  

V malých sériích tady budeme ručně vyrábět praktické a funkční módní doplňky (kabelky, tašky, peněženky, obaly na notebook,…) s moderním designem. To všechno zodpovědně, bez vykořisťování a s láskou tak, aby to bavilo nás i Vás. Na začátku budeme prodávat jen prostředníctvím eshopu v Čechách a na Slovensku, ale v plánu máme ovládnout celou galaxii! #Iwish 

Těště se!

Co bylo dál?

V dalších příspěvcích Vám přiblížíme jak naše další plány a aktivity, tak postřehy ze života na exotickém ostrově, STAY TUNED!   Terima Kasih!